Поради батькам у період війни

Ми всі зараз знаходимося в стані стресу. Але не всі можуть опанувати себе. Якщо стрес захопив вас повністю, «накрив з головою» - потрібно зібрати в кулак всю свою волю і скомандувати собі «СТОП», щоб різко загальмувати розвиток гострого стресу.

Щоб вийти зі стану гострого стресу, щоб заспокоїтися, необхідно використати ефективні методи самодопомоги:

• Протистресове дихання – (вільний вдих затримка – вільний вид)
  • Зосередьтесь на предметах довкола, обдивіться всі предмети один за одним, проговоріть те, що бачите. Таким чином ви абстрагуєтеся від внутрішньої стресової напруги.
  • Займіться якоюсь справою. Секрет цього способу простого: будь-яка діяльність, особа фізичної праця, у стресовій ситуації від внутрішньої ролі громовідводу, що відволікається напруги.

• Увімкніть заспокійливу музику, ту, що любите. Намагайтесь вслухатися в неї. Пам'ятайте, що концентрація на чомусь одному створеній повній релаксації, позитивні емоції.

#подолатистрес

Психологічна травма виникає майже завжди під час порушення звичних життєвих устроїв.

У дитини психологічна травма розвивається якщо:

- нема досвіду

- не зрозуміло -

нікуди дітись.

ДИТИНІ ВСЕ ПОТРІБНО ПОЯСНЮВАТИ, ПОПЕРЕДЖАТИ, ПРОГОВОРЮВАТИ ВСІ ДІЇ.

Що повинні знати батьки:

- реакції на психологічну травму непередбачувані, їх не можливо контролювати;

- першим реагує тіло;

- всі реакції індивідуальні і нормальні. Вони потрібні для виживання даної дитини в даній ситуації;

- реакції можуть залишатися на деякий час. Якщо самостійно не проходять на протязі місяця – зверніться до спеціаліста.

‼‼‼‼Діти в стресових ситуаціях стають активнішими і агресивнішими. У них, як і у тварин, три реакції на стрес: бий, біжи, замри.

Можливо вашій дитині потрібно дати можливість побігати та випустити адреналін, а когось обняти, загорнути в ковдрочку і погойдати. Але всі, без винятку, діти потребують морального захисту дорослих.

#подолатистрес

В наше життя ввірвалися нові терміни «стрес» та «посттравматичний стрес». Що ж це таке?

Стрес це відчуття дискомфорту, яке ми відчуваємо, розуміючи, що потрапили в загрозливу ситуацію.

Посттравматичний стрес – це тривожний розлад, викликаний впливом травматичної ситуації.

Реакції, які можуть виникнути у вас і у ваших дітей:

- сильний страх, жах,

- відчуття безпорадності,

- крик, плач,

- оціпеніння,

- хаотичні рухи, дрижання тіла,

- порушення концентрації уваги,

- спостереження пам'яті,

- дратівливість , викиди агресії,

- соматичні порушення (головні болі, болі в шлунку, в серці і т.д.)

‼‼‼‼З першими реакціями після стресу нічого робити не потрібно, дайте пережити, поясніть.

І, взагалі, пам’ятайте:

Відчуття і реакція на стрес – це нормальні реакції, їх не потрібно боятися і зтримувати, їх потрібно прийняти і пережити.

#стрес

Як зберегти психічне здоров'я?

Ми всі втомилися. Шок і очікування швидкої перемоги пройшли і ми почали звикатися з війною.

Що ми зараз можемо відчувати?

- постійний страх,

- депресію,

- заціпеніння,

- розгубленість.

Але таким чином ми втрачаємо своє психічне і фізичне здоров'я!

Що ж робити? Як зберегти здорову психіку? Зараз у всіх чатах можна знайти дуже багато подібної інформації.

Ми читаємо багато порад від спеціалістів,читати легко а ось зробити - складно. Але, все-таки давайте спробуємо:

‼1. Притримуйтесь звичного розпорядку життя. Звичайне розмірене життя створює «острівець безпеки». Зберігаючи звичайний режим дня, ви демонструєте собі та іншим те, що ви сильні і життєздатні, ви продовжуєте життя і вірите в перемогу.

‼2. Дотримуйтесь здорового харчування, дозволяйте собі висипатися і відпочивати.

‼3. Говоріть про своє почуття з близькими людьми.

‼4.Допомагайте іншим. Допомагаючи сусідам, друзям, або займаючись волонтерством, благодійністю, ви відчуєте себе більшою мірою.

#подолатистрес

Для батьків дітей дошкільного віку:

• Намагайтеся підтримувати чи відновити звичний режим дня, наприклад, приготування їжі, прогулянки, робота по дому тощо. Ваші діти повинні брати активну участь у повсякденних справах.

• Переконайтеся що ваші діти повноцінно відпочивають та сплять.

• Сприяйте активному залученню дітей до різних вправ та занять (наприклад, малювання), грайтеся з дітьми.

• Намагайтеся підтримувати контакти з іншими родичами та друзями. Це заспокоїть і втішить не тільки вас, але й вашу дитину.

• Багато дітей потребує більше фізичного контакту, наприклад, обіймів та пестощів.

• Не залишайте дитину на самоті або з малознайомими людьми.

• Говоріть про ваші почуття зрозумілою дитині мовою і заохочуйте дітей ділитися своїми почуттями.

• Захищайте дітей від тривожних нагадувань та спогадів. Негайно втручайтеся, якщо якесь заняття викликає у дитини занепокоєння чи тривогу. Наприклад, вимкніть телевізор, якщо програма чи фільм нагадує дитині про пережиті травми або посилює відчуття страху і тривоги.

• Як батьки, ви є найважливішими людьми у житті дитини. Будьте терплячими та стриманими і завжди пам’ятайте, що дитина раніше чи пізніше обов’язково повернеться до нормального стану.

#заспокоїтидітей