Сторінка батьків

ЩО ТАКЕ ТВОРЧІСТЬ ?

Творчість – це діяльність  дитини,

спрямована на створення нових, невідомих раніше духовних або матеріальних цінностей.

Необхідними компонентами творчості є фантазія, уява, психічний зміст якої міститься у створенні образу кінцевого продукту (результату творчості).

Коли в малюка з’являються перші творчі прояви? Тоді, коли він із захватом малює на новеньких шпалерах? Або збирає з конструктора щось неуявне, а говорить , що це автомобіль? Або коли він співає власну пісню з незрозумілими словами і мелодією?

НЕ ЗЛЯКАЙТЕ!

Досить однієї необережної репліки, і все. Малюк замкнеться і перестане творити.

ПІДТРИМАЙТЕ!

Якщо Ви помітили, що в дитини з’явилося бажання малювати, ліпити або конструювати, створіть їй умови. Продумайте спеціальне робоче місце малюка, де він міг би творити і не бруднити дорогі речі. Там обов’язково повинно бути вдосталь місця і матеріалу під рукою.

ПОХВАЛІТЬ!

Навіть якщо дитячий витвір або малюнок ще не дуже досконалі. Але вони створені своїми руками і продумані своєю головою!

ОЦІНІТЬ !

Дитина дуже часто чекає не тільки батьківської похвали, їй дуже хочеться, щоб її творчість оцінили по-дорослому, сказали, що особливо вдалося, а над чим слід ще попрацювати. Тому, розглядаючи дитячий витвір, будьте об’єктивні, але позитивні.

Це цікаво....

Для того, щоб просто існувати, дитині потрібно  4 обійми в день, а для повноцінного розвитку – 12.

Роберт Мак, лікар - педіатр

ПРОЕКТ «Вечори  родинного читання»

Шановні батьки!

Хочете, аби ваша дитина почала читати не з примусу, а за власним бажанням? Щоб опановувала це важливе вміння легко й невимуше­но? Щоб віддавала перевагу книжці, а не гаджету? Досягти цього не­ важко, якщо прищеплювати інтерес до книжок змалку і робити це ненав’язливо.

Найкращий спосіб прилучити дитину до книжки — зробити читан­ня щоденним ритуалом, а ще краще — родинною традицією.

Однак не всім батькам вистачає педагогічних знань, аби вдало обрати твори, мотивувати малюка і зробити спілкування справді розвивальним. Пропонуємо вам  допомогу — розробки «вечорів родинного читання» .

Мета проекту:
  • Розвиток зв'язного мовлення дитини.
  • Розширення кругозору дитини та збільшення запасу знань.
  • Формування традицій сімейного читання шляхом запровадження ритуалу щоденного читання книжок із подальшим обговоренням змісту.
  • Формування в дітей інтересу до художнього слова, друкованої книжки, бажання читати.

Кожну п’ятницю ваші вихователі будуть  надсилати  в Телеграм групи   казки та оповідання з запитаннями  та завданнями для самостійного опрацювання тексту.

Порада від психолога:

Читання книжок вашим дітям ввечері  не просто приємний спосіб проведення часу, це дуже важливо для їхнього розвитку. Вони будуть краще підготовлені до школи й надалі швидше зможуть засвоювати навчальну програму, а також досягати хороших успіхів у довгостроковій перспективі. Окрім того, щоденний ритуал читання, особливо перед сном, допомагає емоційному зростанню дітей, зміцненню сімейних стосунків, та заспокоєнню вашої нервової системи.