Святкуємо Різдво!

11 січ. 2017
Відповідно до наших традицій в садочку проводиться весь цикл українських народних та обрядових свят. Так 6 січня 2017 року відбулося загальносадове свято, присвячене Різдву

Свято Різдва «Добрий вечір, щедрий вечір» 2017 рік.

Господиня: Здрастуйте, діти! Рада бачити вас здоровеньких та рум'яних! З якої нагоди всі дружно зібралися тут, так гарно  вбралися?

(відповіді дітей)

Діти, я вам розповім, яка радість сталася: вночі народився маленький хлопчик Исус. Він народився під час подорожі і мама поклала його в стайні для тварин на сіно, укрила своєю накидкою, тварини зігрівали його своїм диханням. А в цей час на небі зявилася яскрава зірка і сповістила усіх, що народився Спаситель. З  усіх сторін почали сходитись люди, щоб вклонитися Ісусу.

Діти, хто знає, що це за хлопчик такий?

Виходять Ангели під музику №

Ангели: Мир вам, браття, голошу,

Радість в хату вам несу

В нинішню святую днину

Сповіщаєм вам новину:

Там лежить мале дитятко

між  ягнятком і ослятком.

Мир і спокій хай завітає

Христос ся рождає!

Господиня:

Діти. У нас така велика радість! Христос родився. Тож у нас сьогодні незвичайне свято – Різдво. А ви знаєте як це свято відмічають? Тож я вам розповім.

Починається воно опівночі, після Святого вечора і продовжується аж до 19 січня. У ці дні люди радіють, що народився Спаситель. І бажають один одному щастя і добра.

В цей день колядують і щедрують.

А ви знаєте колядки?

Колядки

1.Ми – колядники.

Ми щиро вас вітаймо,

Пісень вам співаємо.

Ви ж не скупіться в мішок  кидати,

бо гріх з порожнім повертати.

2.Я – дівчинка маленька, спідничка рябенька

Чобітки червоні, будьте з празником здорові!

3. Я маленький хлопчик

Виліз на стовпчик,

З  мішком походжаю коляду збираю.

Вечір добрий, дайте пиріг довгий!

4. Коляд, коляд, колядниця

Добра з медом паляниця

А без меду не така, -

Дайте, дядьку, пятака!

Господиня: Ось тримайте, дітки гостинці. А ви знаєте, що  Різдво і Новий рік - найвеселіші та сімейні свята. Збираються разом рідні та близькі люди, обдаровують один одного подарунками, співають пісні, водять хороводи.

- Давайте заспіваємо пісню про Новий рік.

Пісня

Господиня: Різдво - дуже радісне свято. Люди веселилися і раділи, дізнавшись про народження божественного немовляти Ісуса Христа. Про появу в Віфлеємі на світ маленького Ісуса зірка сповістила, вона  засяяла  на небі. З тих пір зірка є символом Різдва. (Показує зірку)

Танець зірочок

Господиня: Хто це ще до нас завітав?

Гість:  Ось вам кутя, щоб рідня була до пуття,

Нікого не цуралась, додому верталась.

Звичаї наші знайте, гарно їх вивчайте.

І раніше, і зараз в кожній родині заздалегідь готуються до свята Різдва. Готують 12 страв, прибирають оселю, гарно одягаються. А головна страва на столі – це кутя.

Господиня: щось ми з вами засиділися, давайте пограмо

Гра

Господиня: Добрий  вечір, щедрий вечір,

Добрим людям на здоров’я.

Я бажаю щастя й долі, добра в хаті і на полі.

Всім, хто слухає тут нас,

В цей Різдвяний світлий час.