Всеукраїнська акція «16 днів проти насилля»

12 груд. 2023
З 27 листопада до 10 грудня в ЗДО № 8 проводилася Всеукраїнська акція «16 днів проти насилля» з метою привернення уваги до проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Насильство маскується в різних проявах: фізичне (побої, штовхання, ляпаси), психічне (погрози, образи, приниження, навіть брудна лайка, яка наносить дискомфорт), економічне (ненадання дітям належного піклування, обмеження в їжі, одязі, коштах), сексуальне (посягання на статеву недоторканість без згоди, а також дії сексуального характеру щодо неповнолітньої особи).

Прояви насилля порушують права людини, роблять її життя нестерпним, а у дітей крадуть дитинство. І коли насилля чиниться поруч з нами, ми не маємо право закривати на це очі, ми мусимо зупинити його.

В ході  акції  проведено такі заходи:

Вихователі старших груп надіслали дітям заняття, презентації  та дидактичні ігри, в яких нагадували дітям про їх права, та доступно пояснили як діяти в разі небезпеки.

З батьками проведено інформативний марафон «Виховання без насилля», в ході якого батькам через батьківські чати надано інформацію про види насильства, та відповідальність батьків за жорстоке поводження з дітьми.

З працівниками закладу, а це в основному жінки  проведено бесіду з питань протидії сексуальному та гендерному насильству. Розглянуто різні види проявів гендерного насильства на роботі, в родині. Головний меседж  для жінок – для запобігання прояву насилля, важливо знати свої права і алгоритм дій для захисту.

На сайті закладу розміщено пам’ятки про протидію жорстокому поводженню та сексуальному насиллю, телефони гарчих ліній, на які можна звернутися за допомогою.