відкриття проекту "Кімната психологічного розвантаження"

24 лист. 2017
В нашій кімнаті психологічного розвантаження створені оптимальні умови для швидкого й ефективного зняття емоційного перена¬пруження дітей, відновлення працездатності, проведення психоте¬рапевтичних заходів із дорослими й дітьми різного віку.

В нашій кімнаті  психологічного розвантаження створені оптимальні умови для швидкого й ефективного зняття емоційного перена­пруження дітей, відновлення працездатності, проведення психоте­рапевтичних  заходів із дорослими й дітьми різного віку.

Умовно кімнату можна поділити на дві функціональні зони.

Релаксаційна: в неї входять дивани, мʻякі пуфи, подушки, килим. Дитина  може лягти на ту поверхню, яка їй більше подобається, прийняти комфортну позу, розслабити мʻязи. Зона релаксації покликана забезпечувати затишок, комфорт і безпеку, тому тут переважають спокійні і теплі кольори. Ефект релаксації та зняття м'язового напруження досягається й завдяки обстановці, функціональній музиці і світлового оформлення.

Центр спокійних ігор сприяє розвитку пізнавальних процесів (мислення, уваги, пам'яті), координації зорового і тактильного аналізаторів, дрібної моторики, а також сприйняття і уяви.  Багато різноманітних дидактичних ігор, ігор на розвиток логічного мислення, ігор – бродилок, конструкторів, пазлів в яскравих коробочках розташовані на зручній стінці.  В цій зоні представлена можливість вільного доступу до матеріалів, заохочується активність та самостійність, вміння самостійно робити вибір та доводити почате до кінця.

«Галявинка  настрою” привертає увагу  дітей і допомагає їм зрозуміти власні емоції, емоційні стани інших, сприяє оволодінню засобами емоційної виразності. Також в цій зоні діти можуть занурити руки в коробку з ароматизованою сіллю, потім "покупати" ручки у мілкому білому піску, а завершити цю СПА процедуру для ручок в коробці з жовтим пшоном, в якому заховалися мілкі іграшки.

Також у нас є свій театр! Створюючи та показуючи свою казку діти вчаться дивитися на себе з боку, узгоджувати свої дії з партнерами, будувати взаємодію та спілкування один з одним.  Виступ перед глядачами формує впевненість у собі.

При обладнанні кімнати  ми використовували принцип мобільності  і керованості середовища. Все обладнання розташоване в залежності від зручності використання. В залежності від поставленої мети  все обладнання кімнати можна перемістити. Так, якщо прибрати столи, звільняється місце для рухливих ігор, якщо зʻявилась необхідність використати театр,  то все обладнання, необхідне для постановки, виставляється на зручне місце.